Unikatowy projekt edukacyjny w Nakonowie.
W szkole podstawowej „Galileo” w Nakonowie (woj. kujawsko-pomorskie) rozpoczęła się realizacja projektu „Szkoła Ćwiczeń”. Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznało na ten cel aż 1,3 mln złotych. W programie weźmie udział 56 nauczycieli z aż siedmiu lokalnych szkół podstawowych. Zajęcia już się rozpoczęły i odbywają się w systemie 1 na 1.
2020-06-16, 10:38

Szkoła podstawowa „Galileo” w Nakonowie stanie się miejscem upowszechniania wiedzy i umiejętności ze szczególnym uwzględnieniem nauczania języków obcych, matematyki, przedmiotów przyrodniczych oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych.

 

- W całym kraju obecnie funkcjonuje 14 szkół ćwiczeń. Jesteśmy pierwszym w Polsce operatorem, który będzie prowadzić dwa takie projekty – mówi Mateusz Krajewski, prezes fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty, organu prowadzącego szkołę w Nakonowie. Do 30 czerwca prowadzimy rekrutację dla szkół, które chciałaby podnosić kompetencje swojej kadry nauczycielskiej z okolic Włocławka – dodaje Mateusz Krajewski.

 

Pierwsza „Szkoła Ćwiczeń” realizowana przez fundację działa w poznańskiej szkole „Cogito”. Obecnie szkoli się tam 58 nauczycieli, którzy korzystają  z warsztatów, lekcji pokazowych, wsparcia indywidualnego, oraz tematycznych sieci współpracy. Poznańska szkoła przy realizacji programu współpracuje z Uniwersytetem Adama Mickiewicza, Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli oraz Publiczną Poradnią Psychologiczno‑Pedagogiczną nr 2. Od października minionego roku w zajęciach uczestniczą także studenci pedagogiki.

 

- Po przejęciu szkoły w Nakonowie przez Ogólnopolskiego Operatora Oświaty zwiększyliśmy liczbę dzieci i nauczycieli o ponad 300%. – mówi Joanna Malinowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej  i Przedszkola "Galileo" w Nakonowie. Mamy nowe meble, świetlicę, bibliotekę. Wyremontowaliśmy także salę gimnastyczną. Od początku czerwca jesteśmy też „Szkołą Ćwiczeń” dla nauczycieli z 7 partnerskich szkół podstawowych. To program, który pozwoli nam dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Poza warsztatami, czy lekcjami pokazowymi planujemy wsparcie, które pozwoli uczestnikom odkryć swoje mocne strony, a także pomogą budować tak potrzebną nauczycielom motywację. Poza nauczycielami program objętych jest także 15 studentów  z Państwowej Uczelni zawodowej we Włocławku – dodaje Joanna Malinowska.

 

Szkoła „Galileo” w Nakonowie  brała już udział w innym programie finansowanym przez MEN ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego -  Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji. Pozwoliło to zorganizować w Nakonowie szereg zajęć dla osób dorosłych z okolicy np. koło kulinarne dla babć z wnuczkami czy język angielski dla seniorów.

 

Projekt „Szkoła ćwiczeń” ma pomagać nauczycielom i studentom dostrzegać indywidualność i potencjał każdego dziecka. Jednocześnie szkoła pełni w nim rolę swoistego laboratorium, w którym przyszli i obecni nauczyciele mogą rozwijać swoje kompetencje zawodowe.

KONTAKT / AUTOR
Katarzyna Kuźnik
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.